LazerTedavi

Lazer ile Tedavi


Lazer ile tedavinin uygulama alanları 

Lazer enerjisi diğer tıp alanlarında kullanıldığı gibi diş hekimliğinde de aktif bir biçimde kullanılabilmektedir. Son yıllara kadar sadece dişetleri gibi yumuşak doku ve beyazlatmada kullanılan lazer enerjisi, atomize su ile birleştirilip elde edilen hidrokinetik enerji sayesinde diş, kemik gibi sert dokularda da kullanılmaya başlanmıştır. 

Uygulama alanları sıralamak gerekirse;

Lazer ile dolgu öncesi ağız hazırlığı-çürük temizlenmesi
Kanal tedavisi
Dişeti tedavileri

  • Estetik amaçlı gülme hattının düzenlenmesi (özellikle güldüğü zaman dişetleri çok görünen hastalarda)
  • Küretaj (derin dişeti temizliği)
  • Depigmentasyon (dişetlerinde oluşan pigmentlerin temizliği)
  • Yumuşak doku lezyonlarının çıkarılması

Aft ve uçuk tedavileri
Diş hassasiyetleri tedavisi (dentin kanallarının kapatılması)
Diş beyazlatma
Cerrahi tedaviler (20 yaş dişleri, implant, ağız ve çene ameliyatları gibi)
Biostimülasyon (cerrahi operasyon sonrasında duyulan ağrıların oluşumunun önlenmesi gibi)

Yukarıda sayılan lazer ile tedavi yöntemlerinde hastaların tedavi sonrası iyileşme süreçleri çok daha kısa olup, memnuniyetleri klasik yöntemlere göre çok daha yüksek olmaktadır.

Lazer ile tedavinin avantajları

Lazer ile diş tedavisinde diğer dokulara temas edilmeden çalışıldığı için ısı ve titreşim oluşmaz. Bu nedenle hastada ağrı oluşmaz ve anesteziye gerek kalmadan diş tedavileri yapılabilir. Lazerin bu özelliği anestezi yapılamayan, korkan ve ciddi bir rahatsızlığı olan hastalarda lazeri tercih sebebi yapar. Ayrıca anestezi sonrası duyulan şişkinlik, yemek yiyememe, konuşma zorluğu gibi rahatsızlıklar oluşmaz.

Hastaları rahatsız eden ve cihazlarımızdan çıkan yüksek ses lazerde yoktur. Bu nedenle hastalarımız daha konforlu bir tedavi görmektedir.

Lazer ile yapılan cerrahi tedavilerde hastada kanama oluşmaz. Ayrıca su ile çalışıldığı ve normalden daha az travma verildiği için operasyon sonrası oluşabilecek şişme, morluk gibi komplikasyonlar önlenmiş olur.


Hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. iletişim